جستجو در پندار پارس go
header
يکشنبه ١٣ اسفند ١٤٠٢ ٠٥:٠٤:٠٢
book code
دوره های آموزشی
فیلمهای آموزشی
پر فروش ترين کتاب ها
١.
آموزش كاربردي تست نفوذ با Kali Linux
آموزش كاربردي تست نفوذ با Kali Linux
٢.
مرجع كامل ASP.NET MVC 5.2
مرجع كامل ASP.NET MVC 5.2
٣.
آموزش كاربردي برنامه نويسي به زبان Python
آموزش كاربردي برنامه نويسي به زبان Python
٤.
آموزش هك براي مبتدي‌ها
آموزش هك براي مبتدي‌ها
٥.
آموزش كاربردي تست نفوذ وب
آموزش كاربردي تست نفوذ وب
٦.
مرجع كامل ASP.Net MVC 4
مرجع كامل ASP.Net MVC 4
٧.
الگوهاي طراحي در C# 5.0
الگوهاي طراحي در C# 5.0
٨.
نوپاي ناب
نوپاي ناب

شرايط چاپ کتاب

كتاب‌هايي كه براي چاپ به انتشارات معرفي مي‌گردد در دو دسته‌ي زير جاي مي‌گيرد:

الف- كتاب‌هاي آموزش كامپيوتر
ابتدا كتاب شما توسط كارشناسان انتشارات ارزيابي مي‌گردد . چنانچه از استانداردهاي لازم براي چاپ برخوردار بوده و به تأييد گروه كارشناسي برسد، قراردادي با شما تنظيم و مراحل اخذ مجوزهاي لازم دنبال مي‌گردد و كتاب شما در مدت حداكثر دو هفته به چاپ خواهد رسيد.

ب- كتاب‌هاي دانشگاهي و عمومي
اين قبيل كتاب‌ها با سرمايه نويسنده به چاپ مي‌رسد . كتاب بايد به صورت حروف‌چيني شده و صفحه‌آرايي شده در يك قطع استاندارد تحويل ما گردد. در غير اين صورت، نخست آن را تايپ و در قطع استاندارد صفحه‌آرايي نموده و پس از تعيين تعداد صفحات آن، ميزان هزينه‌ي چاپ محاسبه و به اطلاع‌تان مي‌رسد. در صورت موافقت، قراردادي تنظيم شده، مراحل اخذ مجوزهاي لازم دنبال گشته و پس از دريافت مجوزها، وجه كتاب در چند مرحله دريافت و طي دو هفته كتاب به چاپ خواهد رسيد.

هر يك از اين دو گروه، قرارداد ويژه‌ي خود را دارد كه به توضيح آن مي‌پردازيم:

انواع قراردادهاي انتشارات پندارپارس براي حالت الف:

1.قرارداد خريد اثر : در اين نوع قرارداد، مبلغي ثابت كه از فرمول وي‍ژه‌اي پيروي مي‌كند تعيين و پس از چاپ كتاب در يك فقره چك مدت‌دار تقديم نويسنده‌ي محترم مي‌گردد.
2.قرارداد حق تاليف : در اين نوع قرارداد، درصدي از قيمت پشت جلد كتاب ضرب در تيراژ آن در هر نوبت چاپ در يك فقره چك مدت‌دار تقديم نويسنده‌ي محترم مي‌گردد.

در هر يك از اين دو روش، نويسنده مي‌تواند به جاي دريافت وجه، تعدادي از كتاب‌هاي خود را با 35درصد تخفيف از ما دريافت نموده و به قيمت پشت جلد در محافل مورد نظرش به فروش رساند. در اين صورت، ميزان حق‌ تاليف ايشان به صورت قابل ملاحظه‌اي افزايش خواهد يافت.

اطلاعات عمومي پيرامون عقد قرارداد چاپ كتاب
هم‌اكنون با توجه به قطع همه‌ي سوبسيدها و حمايت‌هاي دولتي از ناشران، چه بسيار از ناشراني كه از گردونه خارج شده و به سمت حرفه ديگري سوق داده شده‌اند. با پايين آمدن دامنه سود و نيز مشكلات فراواني كه در فرايند نشر به دوش ناشر است تنها عشق به اين حرفه است كه ما را در اين ورطه‌ي پرمخاطره زنده نگه داشته است.

اما متاسفانه در هر صنفي افرادي سودجو با زير پانهادن اخلاقيات و حقوق ديگران، تنها به دنبال منفعت شخصي خود بوده و افزون بر ضربه زدن به ديگران، وجهه‌ي ديگر همكاران آن صنف را نيز تخريب مي‌نمايند. صنعت نشر نيز از اين وادي مستثني نبوده و هميشه تعدادي انگشت شمار، خواسته يا ناخواسته موجب نارضايتي نويسندگان محترم كه اغلب افرادي فرهيخته بوده و به دور از چشم‌داشت مالي پا به اين عرصه نهاده‌اند را فراهم مي‌آورند.

در اين زمينه، دست‌كم دقت به نكات زير ضروري مي‌نمايد:

  • از پرداخت تمام يا بخش اعظمي از هزينه كتاب به ناشر، پيش از دريافت مجوزهاي لازم خودداري نماييد.
  • در قرارداد تنظيمي با ناشر، طول مدت زمان چاپ كتاب را حتماً قيد نماييد.
  • اطلاعات فيپا و كد پيگيري مجوز ارشاد كتاب خود را ده روز پس از عقد قرارداد از ناشر دريافت نماييد تا از به جريان انداختن كارتان توسط ناشر مطمئن گرديد.
  • پيش از عقد قرارداد از ارايه‌ي نسخه‌ي كامل كتاب به ناشر خودداري نماييد.

اميد كه اين شيواگويي، موجب بدپنداري نسبت به همكاران محترم تلقي نگشته و تنها زمينه‌ي شفافيت بيشتر بين ناشر و نويسنده را فراهم آورد.


کلیه حقوق این وبسایت برای انتشارات پندارپارس محفوظ می باشد. © 2015
developed by: