جستجو در پندار پارس go
header
چهارشنبه ٢٣ آبان ١٣٩٧ ٠١:٠٥:٠٧
ekup.ir
book code
دوره های آموزشی
فیلمهای آموزشی
همکاری
پيشنهاد موضوع
پر فروش ترين کتاب ها
١.
آموزش كاربردي تست نفوذ با Kali Linux
آموزش كاربردي تست نفوذ با Kali Linux
٢.
مرجع كامل ASP.NET MVC 5.2
مرجع كامل ASP.NET MVC 5.2
٣.
آموزش كاربردي برنامه نويسي به زبان Python
آموزش كاربردي برنامه نويسي به زبان Python
٤.
مرجع كامل ASP.Net MVC 4
مرجع كامل ASP.Net MVC 4
٥.
مرجع آموزشي برنامه‌نويسي ASP.NET 4.5 در C# (از مبتدي تا پيشرفته)
مرجع آموزشي برنامه‌نويسي ASP.NET 4.5 در C# (از مبتدي تا پيشرفته)
٦.
آموزش هك براي مبتدي‌ها
آموزش هك براي مبتدي‌ها
٧.
الگوهاي طراحي در C# 5.0
الگوهاي طراحي در C# 5.0
٨.
برنامه نويسي موبايل با C# با استفاده از Xamarin.Android
برنامه نويسي موبايل با C# با استفاده از Xamarin.Android
بازگشت

افزایش فجیع قیمت کتاب در ماه های آتی

like
16
توسط: حسين يعسوبي - سه شنبه ١٥ آبان ١٣٩٧ ساعت ١٥:٢٠
دفعات مشاهده: ٥١
برچسب ها:
قيمت كتاب كاغذ

کلی با خودم کلنجار رفتم تا بتوانم این یادداشت را بنویسم ولی فشار تحمیلی اینقدر زیاد است که چاره ای چون دردودل با شما خوبان ندیدم.

 

بسی مایه شرم و تاسف است که مسئولان فرهنگی کشور (اجازه دهید بگوییم بی فرهنگی)، ارز دولتی را در اختیار از ما بهتران و رانت خواران هزار فامیل میگذارند تا مثلا کاغذ مورد نیاز کشور وارد شود ولی هیچ گونه سازوکاری برای کنترل عرضه محصول وارداتی ندارند و نتیجه همین میشود که شاهد آنیم. کالاهای وارداتی با نرخ آزاد به دست تولیدکنندگان و مصرف کنندگان میرسد و قیمتها سرسام آور و لجام گسیخته صعود میکند.

برای خود من بسیار مایه شگفتی است که اگر قرار است کالاهایی که با ارز دولتی وارد میشود، با نرخ آزاد به دست مصرف کنندگان برسد (مثلا کاغذ مصرفی ناشران) چه الزامی به تخصیص ارز دولتی به این تاجران حرام خوار است!؟! رانت خوری و سودجویی تا کی؟ مکیدن خون مردم به دست زالو صفتانی که سیری ناپذیرند و به هیچ آیین و منشی باور ندارند تا کی؟!

واقعا با قیمت جدید کتابها شرمنده مشتریها و خریداران گرامی هستیم. چاپ دیجیتال (رومیزی) کتابها افزون بر خوبیهایی که دارد همچون چاپ در شمارگان 50 و 100 جلدی، این بدی را هم دارد که قیمت کتابها شناور میشود و با تغییر بهای کاغذ و مرکب و تونر و زینگ و دیگر مواد اولیه چاپ، که مجبوریم نقدا پرداخت کنیم، به ناچار باید قیمت پشت جلد کتابها را نیز متناسب با قیمتهای جدید تحمیلی، افزایش دهیم و این دوگانگی زیادی در موجودی کتابهای کتابفروشی ها و موجودی جدید ناشر ایجاد میکند و حتی دیده شده برخی کتابفروشان، قیمت پشت جلد موجودی کتابهایشان را متناسب با قیمت جدید ناشران افزایش میدهند.

کلا فضای کثیف و درهم برهمی حکم فرماست و هیچ انگیزه ای در بقا نداریم و تمایلی برای تولید کارهای جدید نیست و مجبوریم دست به عصا جلو رویم تا هزینه هایمان را پوشش دهیم، سود پیشکش.

در این وانفصا بهترین گزینه برای کتابخوانها، تهیه نسخه ایبوک کتابهاست. ایکاپ یا همان کتابخانه آنلاین پندارپارس میتواند گزینه ارزانی برای دوستان باشد. نیاز دارد کمی به آن عادت کنید.

هم اینک کتاب مرجع اکسل 2016 با قیمت 120000 تومان و ویندوز سرور 2016 با قیمت 95000 تومان در دست چاپ مجدد است. موجودی بیشتر کتابهایی که دو سه سال اخیر چاپ شده، رو به پایان است و باید منتظر قیمتهای جدید آنها باشید. کتابهایی هم که چاپشان مربوط به بیش از 4 سال پیش بود به ناچار تغییر قیمت دادیم (لیبل) به دو دلیل: یک اینکه کتابفروشیها حاضر به دریافت کتابهای ارزان زیر 15000 تومانی نیستند و سودی برایشان ندارد. دوم اینکه مجبوریم برای بقا این کار را کنیم تا توان چاپ مجدد را از دست ندهیم.

القصه، فانوس به دست در تاریکی این راه، به دنبال کورسوی امیدی از دوردستها میگردیم و بدون توجه به تعفن لاشه های اطرافمان، شامه مان را آماده بوییدن مهتاب روی مشک افشان میکنیم. تا چه قبول آید و چه درنظر افتد. یا حق

نظرها
محمد دولتشاه
١٣٩٧/٠٨/١٨ ساعت ١٦:٤٩

سلام.
اولين سخنم تشکر از شماست که با مخاطب همچنان درد و دل مي کنيد و دليل افزايش رو شفاف بيان مي کنيد.
گرچه پول کتاب هاي جديد براي اکثر مردم عزير کشورمون بسيار بالا و به قول شما فاجعه است ( و واقعا ناراحتم) ولي همچنان به شخصه اگه کتاب درخور و شايسته اي در زمينه آخرين تکنولوژي هاي برنامه نويسي چاپ کنيد، حاضر به خريد کتاب هسم. همچنانکه تا الان حدود 10 کتاب از انتشارات شما رو خريداري و استفاده کرده ام.
هيچ منبعي جاي يک کتاب مرجع خوب رو نمي گيره.
کاش در زمينه Domain Driven Design هم بررسي و در صورت لزوم کتاب مرجعي چاپ بفرماييد ( هيچ کتابي فارسي در حال حاضر من نتونستم پيدا کنم).
با آرزوي موفقيت و سلامتي براي شما.

سيد منصور عمراني
١٣٩٧/٠٨/٢١ ساعت ١٣:٠١

جز افسوس و خون دل خوردن چيزي نميشود گفت. اما بايد مقاومت کرد. آينده از آن ما است.

ثبت نظر جدید
 
ثبت
کلیه حقوق این وبسایت برای انتشارات پندارپارس محفوظ می باشد. © 2015
developed by: